Mehmet Tan ‘Cambale

Mehmet Tan

Cambale

 

Mehmet Tan’ın Kınay Production çatısı altında çıkardığı Cambale adlı tekli çalışmasının video klibi 25 Mayıs’ta Netd’de sevenlerine merhaba dedi.

Cambale’nin söz ve müziği sanatçımızın imzasını taşıyor. Düzenlemesi Emre Bayar, mix ve mastering çalışmaları ise Özgür Yurtoğlu’na ait.

Hayra Alamet Medya Stüdyoları’nda çekilen klibin temasında günümüzde çok rastladığımız, tanıdık bir konu ele alınıyor. Terk edip giden bir sevgili ve ardından geri dönüşünün işlendiği klibin yönetmenliğinde Eyüp Kaan Yoksu yer alıyor.

 

Mehmet Tan

 

Kayseri’ doğumlu Mehmet Tan astsubay bir babanın oğlu olması vesilesi ile Türkiye’nin farklı illerinde bulundu. Bir süre USA New Jersey’de “work&travel” programı ile dövme, yüz boyama ve karikatür çizimi üzerine çalışmalar yaptı.Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olduktan sonra tekrar USA New Jersey’e gidip aynı çalışmalarına devam etti.

Halen yüksek lisansta olarak İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmekte.

Üniversitede Madara ve Endorfin adlı gruplarla üniversite şenliklerinde ,Taksim ve Kadıköy’deki birçok mekanda gitarist olarak sahne aldı. Bu dönemlerde kendi bestelerine yapmaya başladı ve solistliğini geliştirmek için de uzun süre şan eğitimi aldı. Bu süreçte aranjör olarak da çalışan  Mehmet Tan en sevdiği şarkılarını demo olarak kaydettikten sonra Murat Kınay ile yolları kesişti ve albüm kayıtları için anlaştılar. Tüm söz ve müzikleri kendine ait olan 8 şarkılık albüm kaydedildikten sonra “Cambale” şarkısı single olarak yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir