İrem Derlen & Gürkan Kömürcü ‘Kaç Kez

İREM DERLEN & GÜRKAN KÖMÜRCÜ

KAÇ KEZ

 

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’un derin, büyük, büyülü ruhuna İçindedir şarkısını adayan İrem Derlen ve pek çok besteye sahip olan, aranjör olarak birçok işe imza atan Gürkan Kömürcü birlikte üretip yorumladıkları ‘Kaç Kez’ adlı düet single projesiyle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Kınay Production ve Mana Müzik ortaklığı ile bugün dijital platformlarda yerini alacak olan Kaç Kez’in etkileyici sözleri İrem Derlen’e aitken, müzik ve düzenlemeleri Gürkan Kömürcü’ye ait.

Şarkının künyesini incelediğimizde kayıt ve mix çalışmalarının Gürkan Kömürcü, mastering çalışmasının ise Eray Uygur imzası taşıdığını görmekteyiz.

 

İrem Derlen

 

Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan Derlen’in ses rengi daha o yıllarda çevresi tarafından fark edilmeye başlandı. 1998 yılında Doç. Dr. Filiz Ergün’ün öğrencisi olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan/Opera bölümüne girmeye hak kazandı. Konservatuar öğrenciliği sırasında üç yıl süresince Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Opera Korosu’nda sözleşmeli “Koro Elemanı” (Soprano) olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi “Sanat ve Tasarım” Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu.

Sahnede 12 farklı dilde şarkı söyleyen İrem Derlen, kurucusu olduğu orkestrası “Grup Tria” ile Jazz, Latin, Opera/Napoliten, Greek, Türkçe ve Yabancı Pop, 70’ler – 80’ler ve Disco tarzı ağırlıklı programlar yapmakta, uzun yıllardır özel ve kurumsal gecelerde sahne almaktadır. Aralık 2010’da “Harikalar Diyarı” grubu ile Garo Mafyan prodüktörlüğünde, JKS & EMI Müzik Türkiye etiketiyle piyasaya çıkan Jazz & Pop / Lounge tarzındaki “Bak Kalbine” adlı albümü kaydetmiştir.

2017 Temmuz ayında ‘Gidelim Haydi’ adlı üç şarkılık maxi single albümünü Kınay Production etiketiyle yayınlamıştır.

Sanatçının Gürkan Kömürcü ile birlikte üretip yorumladıkları ‘Kaç Kez’ adlı düet single projesinin heyecanı içerisindedir.

 

Gürkan Kömürcü

 

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği erken yaşlarda keşfedildi ve ilkokuldan itibaren müzik eğitimi almaya başladı. Güzel Sanatlar Lisesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü birincilikle kazandı. Piyano, armoni ve caz müzik kompozisyonu eğitiminin yanı sıra, ses ve kayıt teknolojileri alanında da çalışmalar yapıp, akademik eğitimini tamamladı. Reklam, film ve dizi müzikleri alanında besteci ve aranjör olarak birçok işe imza attı.  Ünlü isimlere verdiği besteler dışında, bir çok yapımın da aranjörlüğünü üstlendi.

Sanatçının İrem Derlen ile birlikte üretip yorumladıkları ‘Kaç Kez’ adlı düet single projesi 2018 Haziran ayı itibariyle Kınay Production ve Mana Müzik ortaklığı ile dijital platformlarda yerini alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir