Deli Müjgan ‘Rahvan Gitsin

Uzun yıllar boyunca pek çok farklı grup ile sahne alan müzisyenlerden kurulu Deli Müjgan’ın temelleri 2015 yılında Serhat Sezen ve Kıvanç Çelebi tarafından İstanbul’da, hatta daha da gerçekçi olmak gerekirse bir whatsapp grubunda atıldı. Başta İstanbul olmak üzere çeşitli yerlerde sık sık sahne alan grubun müzikal duruşu, içinde büyüdükleri müzikal çevre ile daha evrensel tınıları birleştiren, 2-3 katalog kelime ile ifade edilmekte zorlanılabilecek bir karışım olarak söylenebilir.

Müjgan’ın hikayesine gelince; Müjgan Cihangir semtinde ikamet eden ve gerçekten de karışık duygu durumu ile biraz deli ama aynı zamanda da asil ve sahibinden başkasını sevmeyen şahsına münhasır bir kedi. Grubun ismi de buradan geliyor.

Çeşitli yerlerde sahne alan Deli Müjgan canlı performanslarında kendi bestelerinin yanı sıra coverlara da yer veriyor. Canlı performansları ise hem seyircinin hem de kendilerinin eğlendiği bir etkinlik olarak tanımlanabilir.

2016 yılından itibaren önce ‘’Madam’’ isimli bestelerini, sonrasında Ahmet Kaya’nın bilinen eseri ”Ağladıkça”yı Bossa Nova tarzında yorumlayarak YouTube kanalı aracılığıyla dinleyenleri ile paylaştılar.

2016 Eylül ayında sözlerinin bir kısmı Orhan Veli’nin ”İçkiye Benzer Bir Şey” isimli şiirinden, bir kısmını da Serhat Sezen’in yazması ile oluşan ”İçkiye Benzer Bir Şey” isimli parçaları yayınladı. Yine konuk oldukları B!P Akustik programında kendi bestelerini akustik olarak seslendirdikleri klipleri ise 2016 Ekim ayı içerisinde yayınlandı.

Nihayet grubun ‘’Rahvan Gitsin’’ isimli albümü Haziran 2018 itibariyle Kınay Prodüksiyon etiketi ile tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Rahvan Gitsin albümünde 6 şarkı yer alıyor: Gel Yine, Başka Bir Dünya Mümkün, Nezaket Abla, Çok Karıştı Ortalık, Rahvan Gitsin ve Yine de Sen.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir